Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Сценарії масових заходів

Презентація «Книга слави і пам'яті. Полтавська область»
07.05.2017, 10:29

Оформлення заходу: на столі — ікона «Чорнобильський Спас», запалена свічка, склянка з водою та окрайцем чорного хліба. Поряд, на вишитому рушнику — книга.

Звучить пісня «Крик Чорнобиля» (сл. Б. Олійника, муз. Ю. Васильківського) На екрані — кадри чорнобильської тематики.

Під останні акорди пісні виходить ведуча:

ВЕДУЧА:

Доброго дня, шановні друзі! Сьогодні ми відзначаємо чергову, 31-у річницю Чорнобильської катастрофи. 26 квітня 1986 року почався відлік цієї біди. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше трагедії, наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.

Так, наслідки відчуватиме, але пам'ять людська, на жаль, має властивість призабувати події, що віддаляються у часі. Так непомітно може забутися і Чорнобиль. Адже не секрет, що цій темі приділяється зараз набагато менше уваги, насамперед, з боку центральної влади, ніж в перші роки після катастрофи.

Наш обов'язок—не допустити забуття тих, хто ціною свого життя і здоров'я захистив наступні покоління від невидимого атомного ворога, не дати можливості канути в безвість жодному прізвищу ліквідатора.

Саме з цією метою створене унікальне видання, яке ми презентуємо сьогодні. «Книга слави і пам'яті» -- назвали його упорядники — директор Центру досліджень історії Полтавщини Олександр Білоусько (до речі, наш земляк) та заступник директора Полтавського обласного архіву Тарас Пустовіт.

До роботи над книгою долучилися активісти чорнобильських організацій з більшості районів області. Використані матеріали соціальних служб Полтавщини, книги місцевих авторів, публікації у засобах масової інформації.

Книга побачила світ в рік 30-річчя Чорнобильської катастрофи, видана за ініціативи обласної влади та коштом місцевого бюджету.

Видання складається з 9 розділів:

  1. Вступна аналітична стаття «Атомна енергетика: чорнобильський вимір». Цікавою і доступною для пересічного читача мовою тут викладена історія атомної енергетики, аналізуються причини аварії на Чорнобильській АЕС, подаються міркування «за» та «проти» використання мирного атому. Цікаво, що автор — фізик-ядерник, який брав участь у будівництві Чорнобильської АЕС, а згодом — у ліквідації наслідків аварії.
  2. «Полтавська складова чорнобильського подвигу» — це назва другого розділу. За даними, що вдалося зібрати, у приборканні чорнобильського лиха брали участь 18,5 тисяч мешканців Полтавщини. Про участь пожежників, військовослужбовців та мобілізованих, медиків, діяльність місцевої влади на той час і розповідається в розділі.
  3. Третій розділ носить лаконічну і однозначну назву: «Документи, публікації, твори».

Тут зібрані архівні документи органів влади Полтавщини періоду активної фази ліквідації наслідків аварії (постанови, рішення, розпорядження, програми) ; додано також публікації журналістів-полтавців, прозові й поетичні твори полтавських авторів на чорнобильську тематику.

  1. Далі йдуть «Спогади». Спогади безпосередніх учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та свідків тих днів; ці спогади описують події першого періоду ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, передають ту тривожну атмосферу так, як вона сприймалася звичайними людьми, здебільшого далекими від «мирного атому».
  2. П'ятий, на мою думку, найголовніший розділ книги — «Герої Чорнобиля». Це систематизовані по районах області списки учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та її наслідків, постраждалих від радіації — всього близько 12 тисяч осіб. Отже, шановні присутні ліквідатори, кожен з вас може знайти тут своє прізвище з короткими біографічними відомостями.
  3. У шостому розділі — «Чорнобильські організації Полтавщини» вміщена довідкова інформація про діяльність громадських організацій «Союз Чорнобиль України» та «Фонд інвалідів Чорнобиля» у кожному районі нашої області.
  4. Сьомий розділ — це найновіші відомості про відзначення в області 30-річчя Чорнобильської катастрофи. В основному—це публікації в обласній та місцевій пресі.
  5. Восьмий розділ — додатки, що містять перелік населених пунктів зони відчуження, перелік військових частин, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, список населених пунктів, де встановлені пам'ятні знаки ліквідаторам.
  6. Дев'ятий розділ — іменний покажчик.

Кожен розділ завершується блоком чорно-білих та кольорових фотографій.

Об'єм книги — понад 1200 сторінок. Кожен бажаючий може ознайомитися з нею в читальному залі нашої бібліотеки.

«Ми створювали книгу з розрахунком на майбутні покоління. Головне завдання – зберегти пам’ять про людей, яким ми завдячуємо життям, — наголошують упорядники книги. «Це послання від нас нашим нащадкам. І дай Бог, щоб у майбутньому якомога менше таких книг довелося створювати».

Гадаю, всім цікаво буде почути , як готувалися матеріали для книги по нашому району. То ж запрошую до слова голову районного громадського об'єднання «Союз Чорнобиль» Анатолія Андрійовича Бутенка.

(В кінці виступаючий оголошує хвилину мовчання).

Слово надається також голові президії районної Ради ветеранів Віктору Микитовичу Бурмусу.

Про участь полтавців в ліквідації аварії на ЧАЕС знято документальний фільм . Пропонуємо його вашій увазі.

(Перегляд відеофільму)

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!. Сьогодні ми запросили для спілкування з вами керівників районних служб:

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Будь-ласка, можете задавати їм питання, які вас хвилюють та перебувають у компетенції цих служб.

(Після виступів керівників)

Шановні друзі! Наша зустріч закінчилася. Запрошуємо вас на організовану ходу для покладення вінків до пам'ятного знака землякам-чорнобильцям.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Сценарії масових заходів | Додав: bitlya
Переглядів: 425 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
           
           
           
           
           


Copyright ЛСБ © 2024