Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Бібліотеки-філіали

Вшанування пам"яті Івана Кириловича Дряпаченка

16 серпня минає 135 років з дня народження відомого українського художника, живописця і графіка, нашого земляка Івана Кириловича Дряпаченка.

Народився 4 серпня (за старим стилем) 1881 року в селі Василівка (тепер Козельщинського району), Полтавської губернії в родині безземельного селянина К. Ф. Дряпаченко, який служив у поміщиків Капністів. У 1894 р з їх допомогою Іван Дряпаченко вступає до Київської школи малювання, в 1898 р в Московське училище живопису, скульптури та архітектури (майстерня В. Сєрова). У 1903 р там він отримав звання некласного художника. З 1903 по 1911 рр. І. Дряпаченко навчався у Вищому художньому училищі при Академії мистецтв у Петербурзі (майстерні І. Рєпіна, П. Чистякова, В. Савинського). У 1911 р за картину «Саломея» йому було присуджено звання художника з живопису.
У 1912 р Дряпаченко І. їде в Італію для вдосконалення майстерності. У цьому ж році за картину «Святе сімейство» художник отримує III-ю премію ім. А. Куїнджі. Під час другої пенсіонерської поїздки 1913 М. І. К. Дряпаченко створив другу звітну картину - «Поминальний день у Флоренції». Перебуваючи в 1914-1915 рр. на батьківщині художник створив ряд полотен на народну тематику: «Назустріч вечора» (ДОХМ), «Вечір у озера», «Параска в святковий день», «Косарі» і ін. І. Дряпаченко працював ілюстратором в петербурзьких журналах «Аргус» і « сонце Росії ». На обкладинці № 5 журналу «Аргус» за 1915 був опублікований портрет великого князя Миколи Миколайовича Романова, виконаний художником.
Під час Першої світової війни з 1916 по 1917 рр. І. К. Дряпаченко служив у військово-художньому загоні «трофейні комісії». Перебуваючи на декількох фронтах від Галичини до Кавказу, він робив замальовки з поля бою, створював портрети відомих воєначальників російської армії і георгіївських кавалерів. Крім музейних колекцій Росії, фронтові роботи художника можна побачити на сторінках щотижневого ілюстрованого журналу «Літопис війни 1914-15-16-17 рр.».
У наприкінці 1917 р Іван Дряпаченко повертається додому в село Василівка. У 1920-1923 рр. він створює ескізи та етюди пейзажів: «На гойдалці», «Вечір», «Зимовий день», «Жнива», «Ярмарок», «З покосу додому», «З ярмарку». На цей же період припадає створення ним портрета Володимира Леніна. Художник займався і культурно-просвітницькою діяльністю. Він працював учителем малювання і співу в сільських школах.
У 1930-і рр. Дряпаченко І. створював портрети земляків і жанрові твори, присвячені сільським буднях: «Косовиця», «На буряках», «Вечір на Україні» (ПХМ), «А. М. Миргородська »(ПХМ),« Б. С. Носоненко »(ККП).

Помер Іван Дряпаченко у Василівці в результаті нещасного випадку 24 грудня 1936 р.

16 серпня у Василівській сільській бібліотеці було проведено перегляд літератури та репродукцій картин художника під назвою "Талант яскравий.самобутній". На ньому були присутні учні Василівської ЗОШ. Завершилася зустріч відвіданням могили І.К. Дряпаченка, коротким мітигнгом та поминальною панахидою.

 

 

 

 

 

 

 

 
Категорія: Бібліотеки-філіали | Додав: bitlya (18.08.2016)
Переглядів: 516 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
           
           
           
           
           


Copyright ЛСБ © 2024